Reklam
Reklam

Milli Piyango Bileti Almak

  • 21 Aralık 2020
  • 16 kez görüntülendi.
Milli Piyango Bileti Almak
Reklam

Milli Piyango bileti almak, kumar çeşidi olduğundan haramdır. Binlerce, milyonlarca insanın her yıl haram olan bu işi yapması ve haram olan parayla, kendi alın teri olmadan, bu parayla mutlu huzurlu bir hayat sürmesi beklenemez. Kısa zamanda dudak uçuklatan rakamları elde eden insanların hazin sonunu televizyonlarda görüyoruz malesef. Bu mutsuz sonun nedeni ise Rızkı verenin Allah olduğuna değil Nimet abladan çıkacak bir şans oyunu olduğuna inanılıyor. Ve bu haramı işlerken haydi bismillah inşallah bana çıkar diyerek, yaptığı işe Allah’ın adını karıştırıyolar.

“Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz.” (Maide Suresi/ 90.Ayet)

Birde şöyle bir sıkıntı var ki insanın yüreğini sızlatan.. Şeytanın apaçık bir hilesi. Ben yılbaşı bileti alıyorum ama bana çıkarsa fakirlere yardım ederim, okul yaparım, hayır yaparım diye düşünen bir zihniyet var. Kardeşim sen alın terin olmadığı bir parayla mı Allah’ı razı edeceğini sanıyorsun! Şöyle düşün bir ömür boyunca para biriktiriyorsun, kendi yemenden içmenden, gezmenden kesiyorsun. Ve hırsızın biri senin evine girip senin sermayeni elinden alıyor ve diyor ki bu paranın bir kısmıyla fakirlere yardım edeceğim. Sen tabi canım ne demek diyerek o parayı hırsıza verir misin, yoksa o benim diyerek yardım edeceksem de ben ederim diyerek, hırsızı polise şikayet mi edersin? Sen ki daha bu dünyada adalet ararken, Allah’ın adaletinin gerçekleşeceğini düşünmez misin?

Tüm bu hakikatleri bildikten sonra yırt o bileti kardeşim! Yırt ki haram olan bir ömür geçirme. Allah’ın huzuruna çıktığında Rabbim sırf sen emrettin diye haramdan vazgeçtim. Hakkım olmayana el uzatmadım. Sende beni cehennem ateşinde uzak eyle diyebileceğin yüzün olsun kardeşim.

“Şeytan, içki ve kumarla sizin aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister Artık bunlardan vazgeçtiniz değil mi?(Maide Suresi/91 Ayet)”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ